Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osobní počítač (PC)

pc_specialist_vanquish_xt680.jpgOsobní počítač je asi nejuniverzálnější platforma ze všech již zmiňovaných. Je vhodný pro domácnosti i kanceláře, ideální pro pc hráče. Může být velice osobitý, není problém si přizpůsobit jeho vzhled. Nejen na pohled může být variabilní, má mnoho možností rozšíření. V podstatě co do skříně (tower) vložíte, to tam budete mít. Ať už je to nespočetně disků, různé televizní karty, zvukové karty ( pokud Vám vadí ta integrovaná na základní desce), můžete tam mít dvě grafické karty nebo jednu, měnit grafickou kartu kdykoliv se Vám zachce. Je mnoho možností, kdybych je tu měl jmenovat všechny,  tak by tento článek asi nebyl o ničem jiném. 

Až do teď jsem zmiňoval jen samé klady tohoto druhu. Klasický počítač má ale i řadu nevýhod. Je například značně nemobilní. Asi nikdo z nás by si nedokázal představit, že by si ho vzal s sebou na výlet do přírody nebo na dovolenou. Zabere hodně prostoru v místnosti, čímž rozhodně nepotěší celou řadu uživatelů. Mimo jiné má též daleko větší energetickou náročnost, dnešní počítače si vezmou klidně 0,5 KW . To takový notebook si řekne v maximu o takových 100 W, ale to mluvíme spíše o řadě core i7 od intelu. Většina z nich má průměrnou spotřebu takových 30 W - 50 W.

Obecně se dá říci, že tento druh počítače se hodí všude tam, kde je vyžadován vysoký výkon nebo variabilita. Ať už vzhledová nebo co se hardwaru týče.